Kontor 520 KVM | Knut Påls väg 5, Helsingborg
TA KONTAKTLokal på attraktivt läge i Långeberga
Det finns nu möjlighet att hyra kontorslokal på Knut Påls väg 5 i Långeberga, Helsingborg. Läget är mycket bra – nära E6 med enkel åtkomst både söderut (mot Malmö och Lund) och norrut (mot Ängelholm och Halmstad), och kollektivtrafik finns i direkt närhet, vilket är smidigt för personal.
Lokalen är flexibel och tidigare använd som företagshälsovård, men passar lika bra för ett modernt kontors koncept med flera separata kontorsrum, mötesrum, omklädningsrum och öppna ytor för social samvaro. Entrén är ljus och rymlig med hög takhöjd – ett perfekt utrymme även för showroom om det önskas. Alla kontorsrum är luftiga och ljusa, vilket ger en trivsam arbetsmiljö.
Parkering och hållbarhet
Det finns parkering direkt vid entrén för både kunder och anställda. För er som har behov av elbilsladdare går det att ordna. Fastigheten har också ett starkt hållbarhetsfokus – solceller, laddstolpar och den är certifierad enligt BREEAM In Use.
"Lokal på attraktivt läge i Långeberga från 150 - 520 kvm."
FAKTA
Gatuadress: Knut Påls väg 5
Stad: Helsingborg
Område: Långeberga Helsingborg
Typ av objekt: Kontor
Storlek: 520 m²
SERVICE
På nya Gustavslund, några minuter bort med bil finns en Ica Supermarket. Ytterligare ett par minuter med bil finns Väla köpcentrum med ett hundratal butiker och ett restaurang torg. På Vasatorps GK några minuter med bill finns en populär lunch restaurang.
KOMMUNIKATIONER
Bra anslutning till både väg 111 mot Höganäs och Råå samt trafikplats Helsingborg Östra som tar dig till E4/E6. Närmaste busshållplats är ”Helsingborg Långeberga som trafikeras av stadsbuss 1 gång i timmen.





















